המדריך למזרון: כך תבחרו את המזרון המתאים ביותר עבורכם

מזרון הוא איכות המוצרים החשובים ביותר עבורכם, ולו מכיוון שהוא עשוי להגדיר את איכות ובריאות השינה – ואסור לשכוח, יותר משליש מחייכם אתם מעביריםהמדריך למזרון בשינה. הבעיה היא שבחירת מזרון היא משימה מורכבת בכל קנה מידה, כשרבים אינם יודעים בדיוק במה להתבונן ואילו פרמטרים להכניס למשוואת הבחירה. המאמר הזה יעשה לכם קצת סדר בבלאגן.

עולם רחב מאוד

הנקודה הראשונה שחשוב שתבינו הוא ששדה המשחק של מזרונים הוא בהחלט רחב, וקל מאוד ללכת בו לאיבוד. יש סוגים שונים של מזרונים, הנבדלים ביניהם למשל בחומרים העיקריים שהם עשויים מהם. קצרה היריעה מלפרט כאן על ההבדלים שבין מזרון ויסקו למזרון לטקס, למשל, כאשר לכל אחד מהם יתרונות משלו. כיום אין בנמצא הוכחה מדעית או רפואית שתסביר את היתרונות של מזרן כזה על גבי אחר, והעדפה היא בהחלט שלכם.

בנוסף, כל מזרון עשוי להתאים לאנשים שונים. מזרון לטקס, לדוגמה, ידוע בהיותו נעים למגע, מאוורר ודוחה אבק, כך שהוא אידיאלי לאנשים הסובלים מאלרגיה לאבק. תכונה חשובה נוספת שלו היא ההתאמה עם הזמן למבנה הגוף של אלו השוכבים עליו. מנגד, הוא נחשב למוצק באופן יחסי ולכן פחות נוח לאנשים שמעדיפים שינה רכה.

סוגיות נוספות שחשוב להתייחס אליהן:

  • גודל המזרון – לא רק החלוקה בין מזרון יחיד לזוגי, למשל, אלא גם המידות הספציפיות. יש כמה מידות סטנדרטיות, אבל גם אפשרות למזרונים בהתאמה אישית במחיר מעט גבוה יותר.
  • קפיצים, או בלי קפיצים? – סוגיה נוספת לגביה הדעות חלוקות. מזרון קפיצים (החלוקה היא לשני סוגים עיקריים שלו: מבנה כיס או קפיצי בונל) יהיה בדרך כלל זול יותר, מספקים תחושה "קפיצית" שאנשים רבים מעדיפים ועשויים למנוע הפרעה של תזוזת אחד האנשים על המיטה לאחר הנמצא בסמוך אליו – בעיקר במקרה של קפיצים מבודדים. מנגד הם עלולים לסבול מבלאי גבוה יחסית או להגביר את הקרינה האלקטרומגנטית של מכשירים חשמליים הנמצאים על המיטה, ובעיקר טלפונים או טאבלטים.
  • חברה – האם המזרון מיוצר מישראל, או מעבר לים? מהו המוניטין והניסיון של החברה המציעה לכם אותו?
  • מחיר – טווח המחירים של מזרונים רחב מאוד כיום, עם פערים אפשריים של מאות אחוזים. למרות שמזרון הוא לא המוצר שתרצו להתפשר או ללכת בו בהכרח על הזול ביותר, כן ניתן להגדיר מראש תקציב אפשרי בו מעוניינים לעמוד.
  • אחריות – מזרונים מיועדים לפרקי זמן ארוכים, אפילו של עשרות שנים. לכן בררו מראש שהוא מגיע עם אחריות ארוכה ככל שניתן (דרישה לעשרות שנים היא לא מוגזמת מדי), מה האחריות כוללת ובאילו מקרים ניתן להפעיל אותה.

אז איך בוחרים מזרון?

פעמים רבות, בחירה של מזרון כוללת מחקר מקיף על הנושא. כפי שראיתם מהסקירה מעלה, יש סוגיות טכניות שחייבות להיכנס לתמונה. אם אתם לא יודעים היכן להתחיל, וזה בסדר גמור, אתם יכולים להתייעץ עם המוכרים בחנות שאתם נמצאים בה או עם מומחי השינה (שיהיו מטבע הדברים אובייקטיביים יותר). בכל מקרה מומלץ לקרוא על הנושא כדי לקבל מושג כללי ולבקר בכמה חנויות או ספקים טרם קבלת ההחלטה הסופית.

לא מעט אנשים בוחרים מזרון לאחר שהם מתנסים בתחושה עליו, בשכיבה של כמה דקות בחנות. הבעיה היא ששכיבה קצרה מהסוג הזה לא אומרת לכם כמעט דבר. מזרונים משנים את הקשיחות ופרמטרים אחרים בהם עם הזמן, מה גם שאתם לא יודעים כמה זמן המזרון נמצא שם וכמה אנשים התנסו בו. אפשר לקבל דרך ההתנסות הזו מושג כללית, אם כי יש שימליצו תחת זאת לבחור בחברות המציעות תקופת ניסיון על המזרון. תקופת הניסיון יכולה להגיע לכמה חודשים לפחות, אחריהם תדעו ככל הנראה עד כמה המזרון המיועד יכול להתאים לכם.

לקריאה נוספת:
How To Choose a Mattress in 5 Easy Steps – The Definitive Guide – Sleep Advisor
How To Choose A Mattress (2021) – Complete Buying Guide – Sleepopolis

אולי יעניין אותך גם:

הפרעות שינה בפעוטות: אילו סוגי הפרעות שינה נפוצים בפעוטות? וכיצד מטפלים בהן?

בדקו מדוע אתם מתקשים להירדם? כל הסיבות האפשריות ואיך להתגבר עליהן

מתבגרים: לכמה שעות שינה בני נוער זקוקים? ואילו הפרעות שינה נפוצות בנעורים?

טיפול בנחירות – אילו אפשרויות טיפול בנחירות עומדות לפנינו היום?